Yüksek tansiyon diyetine iyi gelecek içecekler nelerdir?

0
451

yüksek tansiyon diyeti için süt

1. Az yağlı Süt

Yüksek tansiyon bilimsel olarak kalsiyum alımına bağlıdır. Kalsiyum eksikliğine sahip kişilerin yüksek kan basıncına sahip olma olasılığı daha yüksektir ve günlük kalsiyum alımına genellikle düşük kan basıncı düzeyleri sebep olur.

Az yağlı süt içmek, yüksek tansiyonlu kişiler için önemlidir, çünkü az yağlı süt tam yağlı sütten daha fazla kalsiyum içerir. Az yağlı süt kalsiyumu emmek için mükemmel miktarda yağ içerir.

Tansiyonunuzu düzenleyebilmek içim için günde üç bardak az yağlı süt için. Emin olun iyi gelecektir.

 

yüksek tansiyon diyeti için nar suyu

2. Nar suyu

Yüksek tansiyon, ACE veya anjiyotensin dönüştürücü enzimlerden dolayı da tetiklenebilir. Fazla ACE’ye sahip olmak kan damarlarınızı daraltabilir ve kan basıncınızı yükseltebilir.

Narlar, bu enzimlerin dolaşım sisteminize zarar vermesini önleyen doğal ACE inhibitörleri ile doludur. Nar suyu, doktorların yüksek tansiyon için reçetenize yazdığı ilaçlar gibi davranır ancak tadı daha tatlıdır. İlaçlarıızı almaya devam edin bu arada. Nar içiyorum diye bırakmayın sakın.

Unutmayn nar suyu sistolik kan basıncını yüzde 30 oranında düşürebilir. Bu sizin için gerçekten iyidir.

 

yüksek tansiyon diyeti için pancar suyu

3. Pancar Suyu

Kan basıncınızı düşümek mi istiyorsunuz? Pancar sıkın ve için. Pancarların doğal olarak nitrat seviyeleri çok yüksektir. Vücudunuz bu nitarı kullanarak kan damarlarını genişleten ve rahatlatan nitrik oksit haline dönüştürür.

Tadını çok sevmiyor olabilirsiniz ama emin olun kalbiniz pancarı çok sevecektir.

 

yüksek tansiyon diyeti hibiskus çayı

4. Hibiskus çayı – Nar çiçeği

Bu güzelce renklendirilmiş çayı içen insanların kan bsıncında gayet rahatlatıcı ve ufak bir düşüş yaşanmaktadır. Çok fazla bir etkisi olmasa da korunabilen küçük düşüşler bile kalp krizi ve inme gibi yüksek tansiyonun olumsuz etkilerini azaltmaktadır.

 

yüksek tansiyon diyeti kızılcık suyu

5. Kızılcık suyu

Çoğunlukla kokteyller ve böbrek taşları için tüketilen kızılcık suyu kalp sağlığına iyi gelen ve susuzluğunuzu epey giderebilen bir içecektir.

Bu meyve suyu kan damarı hasarını önleme ve tansiyonunuzu düşürmeye yardımcı olur. Kızılcık suyunda bulunan antioksidanlar, kan damarlarını genişleterek kan akışını artırmaya yardımcı olur. Tıpkı diğerleri gibi.

Şimdiden geçmiş olsun. İçlerinden birisini seçin ve ilaçlarınızdan vazgeçmeyin. Bu arada bu önerilerimizi ilaçlarınızla aynı anda da içmeyin. Hepsinin yeri ayrıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz