Tek İzlememeniz Gereken 5 Kaliteli Korku Filmi

0
404

 

Kesinlikle izlemeniz gereken, izledikten sonra evde tek kalmamanızı gerektiren filmleri size sıraladım. Gerginliği üst çizgide tutan filmler. Not alın, kaydedin ve mutlaka izleyin.

 

1408 7/10

 

 

Korku ustası Stephen King’in tüyler ürpertici kısa filminden uyarlanmıştır. Ünlü korku kitapları yazarı Mike sadece kendi gözüyle gördüğü doğa üstü varlıklara inanmaktadır. Perili ev, ruhlar ve doğa üstü gibi konulu çok satan kitaplar yazdıktan sonra Mike, yeni projesi için gittiği korkusuyla ün salmış Dolphin Oteli’nin 1408 numaralı odasında kalmaya başlar. Otel müdürünün uyarılarına karşı bu oda da yıllar sonra kalan tek kişidir. Yeni bestseller kitabının yazımı başlamıştır ve çok yakında raflarda olacaktır. Fakat unuttuğu bir şey vardır ki, o da her Stephen Kıng kahramanı gibi, yaşayabilmek adına önce korkuyla yüzleşmesi gerekmektedir.

 

 

Stigmata 8/10

 

Vatikan bir iddiayı araştırmak üzere Brezilyanın bir köyüne rahip gönderir. İddiaya göre, İsa heykelinin gözlerinden kan akmaktadır. Rahip iddiaları araştırırken, Amerika’da şehirlerde ilginç olaylar yaşanmaya başlar. Frankie isimli bir kadının vücudunda garip yaralar ortaya çıkmaktadır. Ve Frankie’te Stigmata teşhisi konur. İsa zamanından günümüze mesajlar vermektedir. Rahip olayları çözemeye başlar… Başarılı bir yapıt. İzlemenizi tavsiye ederiz. Diğer korku filmlerine nazaran daha özgün bir kurguya sahip.

 

 

The Babadook  7/10

 

Kocasını yıllan önce kaybeden ve oğlunu tek başına büyüten Amelia, bir gün oğlunun kitapları arasında “Mister Babadook” adlı ilginç bir masal kitabı bulur. Masal kitaplarını okuduktan sonra oğlu Amelia’ya rüyalarında korkunç bir yaratık gördüğünü söylemeye başlar. Amelia kitabı yok etmeye başladıkça, kitap esrarangiz bir biçimde tekrardan yenilenmeye başlar. Oğlunun kabusları gittikçe şiddetlenmektedir. Bu durumda Amelia’yı derinden sarsacaktır. Peki bu gizemli Babadook gerçek olabilir mi? Güzel bir korku filmi.

 

 

Orphan 9/10

 

Bu film gerçekten şok edici ve inanılmaz bir senaryoya sahip. Bebekleri anne karnındayken yaşamını yitirir ve aile üzücü bir travma yaşar. Hayatları perişan olur ve yeni bir çıkış yolu ararlar. Kate bu durumdan ötürü oldukça bunalımlı ve kırılgan bir ruh haline bürünmüştür. Yaşamlarını daha olağan hale sokmak isteyen çift evlat edinmeye karar verirler. Zaten filmde burada başlıyor. Gerisini yazmayacağım çünkü izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Şu an açın.

 

 

Anabelle 9/10

 

John oyuncak koleksiyonu yapan eşine, eşi zor bulunan antika oyuncak bir bebek alır. Mia bebeği görünce çok mutlu olur. Ancak mutluluğu çok uzun sürmeyecektir, çünkü bebekte yolunda gitmeyen durumlar vardır. Ailenin evi bir gece sapkınlar tarafından ve ciddi bir saldırıya uğrar. Konu bu şekilde başlar. Son zamanlar izlediğin en iyi yapıtlarda biri. Cuma gecelerini taçlandırır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz