Sıradışı Bilgiler

0
534

Twister

twister nasıl oynanır
Twister tarihçesi

Twister ilk 1966 yılında dünyaya tanıtılmış vücut becerisi ve biraz da şans gerektiren akrobasi oyunudur. İlk tanıtıldığında eleştirmenler tarafından cinsel yaklaşım çağrıştırdığı ve tehlikeli olduğu konusunda ciddi eleştiriler almıştır. Fakat günümüzde Türkiye’de olmasada yurtdışında özellikle haftasonları arkadaş grupları arasında oynanan favori oyunlardan biridir.

Vücudumuzda ki Yaşam Formları

insan vücudundaki yaşam formları
Vücudumuzdaki yaşam formları

Bir insan vücudunda ki yaşam formu sayısı gezegenimizde bulunan insan popülasyonu sayısından fazladır. Protozoalardan oluşan 2000 civarında farklı tür organizma sayısı yaklaşık olarak 200 trilyondur. İnsan aslında kendisi yürüyen bir ekosistemdir diyebiliriz.

Eugene Cernan

aya giden son insan
Aya ayak basan son insan Eugene Cernan

Apollo 17 programı çerçevesinde aya ayak basan ve ayda en çok vakit geçirme ünvanına sahip kişidir. Kızının isteğini kıramamış ve kızının isminin baş harfleri olan TDC harflerini ay yüzeyine kazımıştır. Ayda atmosfer olmadığından dolayı bu harfler ay yüzeyinde binlerce yıl kalacaktır.

Tüm İnsanlık Bir Elmaya Sığabilir

atom molekülü
Tüm insanlık bir elmaya sığabilir

İnsanı oluşturan atomlarda ki boş alanları kaldırırsanız tüm gezegendeki insan ırkı bir elmanın içine sığabilecek kadar küçülür.

John D. Rockefeller

John D. Rockefeller zenginliği
Rockefeller tarihin en zengin insanı

John D. Rockefeller enflasyon düzeltmeleri yapıldığı zaman Bill Gates’e göre net olarak 10 kat daha zengin bir servet sahipliğine erişiyor. Bu haliylede tarihin gelmiş geçmiş en zengin insanı ünvanını kazanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz