Kenevir Tohumu yağının cilde 6 faydası

0
622

1. Mükemmel bir cilt temizleyicidir.

kenevir tohumu yağı faydası

Kenevir yağı sivilceye yatkın bir ciltdi temizlemek için mükemmel bir seçimdir. Cildinizin yüzeyindeki fazla yağın dışarı atılmasına yardımcı olan hafif bir yapıya sahiptir. Tıkanmış gözenekleri temizler. Kenevir Tohumu yağı aslında kabilelerde yaşayan kadınlar tarafından yaygın olarak kullanılanmaktadır.

2. Aknelerinizi ortadan kaldırır.

kenevir tohumu yağı akne

Kenevir tohumu yağı akne gibi cilt sorunlarının hafifletilmesine yardımcı olan inanılmaz bir anti-inflamatuar özelliğe sahiptir. Akne, gözeneklerinizin tıkanmasının bir sonucudur, cildin iltihaplanmasına neden olur ve minik, ağrılı zonklamalara neden olur. Kenevir tohumu yağı cildinizdeki aşırı yağları temizler, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri dengesi sayesinde aknelerinize karşı etkili bir çözüm haline gelir.

3. İsiliklerinize iyi gelir.

kenevir tohumu yağı isilik

Kenevir tohumu yağı cilt tahrişi ve kızarıklıklara karşı etkili bir tedavi olarak bilinir. Ayrıca, egzama ve sedef hastalığı gibi diğer cilt hastalıkları için de kenevir tohumu yağı mükemmel bir çözümdür.

Birkaç damla kenevir tohumu yağı, çay ağacı yağı ile karıştırarak pamuklu bir tıpa alın ve gerekli bölgenin üzerine koyun. Birkaç dakika içinde, lekelerinizin kaybolduğunu fark edeceksiniz.

4.Cildinizin yaşlanmasını yavaşlatır.

kenevir tohumu yağı yaşlanma

Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri biçiminde doymamış lipidlerin varlığı cildin esnekliğini geri kazandırmaya yardımcı olur. Kenevir tohumu yağı derinin alt  tabakalarına ulaştığından, cildinizin kollajen üretimini sıfırlamaya yardımcı olur, böylece cildinizi yumuşak, esnek ve kırışıksız hale getirir.

5- Mükemmel bir nemlendiricidir.

kenevir tohumu yağı cilt nemlendirme

Gün boyunca cildinize toz, kir ve diğer istenmeyen madde etki eder. Cildi sağlıklı tutmak ve iyileştirebilmek  biraz zamana ihtiyacı vardır. Yani her gece, yatmadan girmeden önce ve makyajınızı çıkardıktan sonra, cildinizi biraz kenevir tohumu yağı ile nemlendirin. Kenevir yağındaki yağ asitleri cildinizin altındaki katmanlara sızar ve içeriden nemlendirir. Ayrıca nemi cildinizin içine kilitlerler ve cildinizin kurumasını önlerler.

6- Egzamayı azaltır.

kenevir tohumu yağı egzama tdavisi

Yapılan bir araştırmaya göre, kenevir tohumu yağı, egzama gibi deri problemlerinin tedavisinde faydalı olabiliyor. Kenevir tohumlarında omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bulunduğu için egzamaya neden olan enflamatuar yanıtın azaltılmasından sorumlu olduğuna inanılmaktadır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz