İphone’da Kamera Yanındaki Delik Nedir ?

0
858

İphone tüm dünya çapında mükemmel satış rakamlarına ulaşan, insanlara en kolay telefon kullanımını sunan ve bir o kadar da fiyat olarak cepleri yaksada performans bakımından kullanıcısını üzmeyen bir telefon markası olduğu aşikar. İphonecuyum ben abi diyenlerdenseniz diğer markaların çıkardığı amiral gemilerini bir kez bile olsun belki de incelemez banane yaa istediği kadar iyi olsun en iphonedan başkasını almam diyenlerdensinizdir. Peki iphone’nunuzu ne kadar iyi tanıyorsunuz ? Mesela iphone 5 ile hayatımıza giren şu kamera yanında bulunan küçük deliğin ne olduğuyla ilgili bilgiye sahip misiniz ? Yoksa biz söyleyene kadar farkında bile değil miydiniz ? O zaman buyrun iphonelarda kamera yanında ki deliğin ne olduğuyla ilgili makalemizi okumaya devam edin.

Evet iphone, akıllı telefon ürünlerine iphone 5 serisiyle birlikte bir küçük delik ekledi. Nedir bu iphonedaki kamera yanındaki küçük delik.

İphone telefon kullanıcılarına daha iyi ses kayıt imkanı sunması açısından 3. bir mikrofonu göze batmayacak, estetiği bozmayacak bir şekilde kamera ve flaş arasına yerleştirerek ses kayıtlarına 3. bir boyut kattı.

İphone 5 ve sonrasında çıkan serilerde bulunan bu 3. delik kullanıcıya daha derin ve çok yönlü ses kayıt imkanı vermektedir.

Ne kadar çok mikrofon, o kadar çok yönlü ses kayıt imkanı sunmakta ve iphone bunu kamera yanına yerleştirdiği minik mikrofon deliğiyle çözmekte.

İphone’unuzda bulunan bu 3. mikrofon, konferans görüşmelerinizin daha kaliteli olmasına, sirinin aksanları daha iyi anlamasına ve daha keskin, net ses kayıt imkanı sağlamaktadır.

Bu mikrofon telefon görüşmeleriniz sırasında pasif duruma geçmekte ve konferans görüşmesi, ses kayıt yada video kayıt sırasında aktif olarak size daha net, daha derin ve daha temiz sesli kayıt yapma imkanı sunmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz