İnsanların Para İçin Yapacakları En Kötü Şeyler

0
538

Para toplamak için kanser hastası taklidi

2011 yılında Amerika’nın Delaware şehrinde yaşayan Leron Magilner adlı kişi çevresindeki ve iş yerindeki insanlara kendini pankreas kanserine yakalandığını söyledi. Bundan dolayı da kendisine yardım yapmaları için yakın arkadaşlarından destek görmek istediğini belirten Magilner, iş yerinden bir arkadaşı da Magilner’in yardım yapacak kişilerin gerçekten kanser hastası olduğuna inanması için de Magilner’in saçlarını ve kaşlarını traş etti. Ölmeden önce az bir zamanının kaldığını, bu kısa süre içerisinde insanların yanında olması gerektiğini açıklayan Magilner bu kampanyasını facebook üzerinden de destek aldı. Bu çalışması sonrasında ise Magilner yakın çevresinden yaklaşık 11.000$ toplamayı başardı. Magilner’in kanser olmadığını kanser kampanyasına destek veren kişiler arasında hastanede çalışan biri Amerikan kanser hastaları listesinde ismini göremediği açıklaması üzerine foyası ortaya çıktı.

Ya bize para ödersin ya da senin pedofili olduğunu herkese yayarız iddası

Sahtekarlık şirketleri sizlere arkadaşlarınızın ya da dostlarınızın adına açtıkları sosyal hesaplardan ya da bu kişilerin e-mail adreslerine benzer mail adreslerinden kişisel bilgilerinizi sizden talep eden gereksiz e-mail atabilirler. Paraya sıkışan insanlar zaman zaman mükemmel derecede zeki işler başardıklarını belirtmeden edemeyeceğiz. Bankanızdaki hesaptan pedofili sitelerindeki video ve görselleri izlemek için bu sitelerin hesaplarına para aktarıldığını eğer bunun önüne geçmek isterseniz de sizden bir miktar daha para yatırmanızı rica ederler. Mail hesaplarına gelen maillerin web sitesi uzantılarına dikkatli bakmanız gerektiğini tavsiye ederiz.

Sevilen ya da ünlü biri gibi davrananlara para kaptırmak

2010 yılların sonlarına geldiğimiz şu yıllar içerisinde insanların bu tür dolandırıcılık olaylarına hala nasıl para kaptırdıklarını soruyorsanız inanın bizlerde şaşırıyoruz. Şubat ayında Daily Mail gazetesinin yaptığı açıklama da ise afrikalı internet korsanları Amerikan askerleri kılığında kendilerini tanıtarak özellikle kadınlar ile internet üzerinden iletişime geçerek bu adaylardan bir yıl içerisinde 100.000.000 $ bağış topladıklarını belirledi. Amerikada yaşayan bir kadın ise oğlunu Irak savaşında kaybettiğini ve bu korsanlara güvenerek 120.000$ bu korsanlara bağış yaptığını açıkladı.

Köpek beslemek ister misiniz?

Hayvan severler bu gibi işlerle uğraşanlar için çok güzel kurbanlar olabiliyor. 2007 yılında Amerika’da Seattle’a dadanan fırsatçılar internet üzerinden köpek fotoğraflarını paylaşmaya başladılar ve köpeklerin fiyatlarını açık arttırma olarak satmaya başladılar. Açık arttırmalar o kadar hızlı yüksek rakamlara ulaştı ki bir köpeğin ücreti 20.000 $ dolarları bulmaya başladı. Burada çıkarılacak en iyi ders ise para vererek köpek alacağınıza sokak köpeklerini sahiplenmeniz ve onlara vereceğiniz bir tas yemek ve sıcacık yuva sizi dünyanın en iyi hayvan sahibi yapabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz