Göbeğinizden kurtulmak için kulak asmamanız gereken uyduruk bilgiler.

0
504

Göbek, kadın erkek hepimizin başlıca derdidir. Fakat göbeğimizi eritmek için yaptığımız çalışmalarda genelde başarısız oluruz. Bunun tek sebebi herkesin kendi kafasına göre element uydurması ve sizin de sonunda bundan vazgeçmenizdir.

Herkesin hayatına kimse karışamaz. Dinlemeyin herkesi siz sporunuza bakın. Hatta bakın size birkaçını sıralayalım.

karın egzersizi

Uydurma bilgi 1- Karın Egzersizi en etkili yöntemdir.

Hayır efendim değildir. Birçok insan bölgesel yağ yakımı için sadece kısmi egzersiz yapar. Yani poposu büyükse popo egzersizi, göbeği büyükse göbek egzersizi yapar. Bu tamamen yanlıştır çünkü yağ yakabilmek için kilo da vermeniz gerekir.

Şöyle düşünün. Şişmansınız ve göbeğinizi eritmek istiyorsunuz. Karın egzersizi yapyorsunuz ama vücudunuz buna izin vermiyor. Neden? Çünkü ağırsınız ve güçsüzsünüz çünkü vücudunuz yaptığınız hareketlerde kendini taşıyamıyor. Tek bir bölge için egzersiz yapılmaz. Yakacaksınız ya hepsini yakacaksınız ya da hiçbirini.

Kesinlikle et yemeyin

Uydurma bilgi 2- Kesinlikle et yemeyin

Birçok insan etin içinde yap olduğu için bize kilo aldırdığını düşünür. Tatlışlar şunu bilmeniz gerekiyor ki yağ size kilo aldırmaz. Fazla yağ size kilo aldırır. Yağ zaten almanız 3 önemli beisnden birisidir.

Karbonhidratlar:% 50
Yağ:% 30
Protein:% 20

Yağ, hücre oluşumu gibi önemli görevlerde vücudumuza büyük katkı sağlamaktadır. Yani, yağ sizin düşmanınız değildir sadece fazla yağ düğmanınızdır.

yemek yeme alışkanlıkları

Uydurma bilgi 3 – Sana kilo aldıran şeylere artık elini sürme.

Birden yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirirseniz ishal olursunuz. Baştan söyleyelim. Vücudunuz uzun süredir belli bir beslenme düzeni ile beslendiğiğ için bunu birden ve kesin olarak değiştirmek gerçekten çok zararlıdır.

Vücudunuz sandığınızdan daha akıllıdır. Eğer normalde tüketerek enerjiye dönüştürdüğü besinleri alamamaya başlarsa bu sefer alıştığı enerji üretimini birden sıfıra düşürmemek için yağ tutacaktır ve bu yağları yavaş yavaş yakacaktır.Bu da kilo vermeniz daha da yavaşlatacaktır.

TEK DİYET

Uydurma bilgi 4- Sadece tek bir diyete bağlı kal.

İkide bir televizyonda ya da internette muciz diyet ya da hızlı kilo verdici yemek yeme alışkanlıkları diye asılsız haberler çıkar. Sadece size söylediklerini yiyecekleri yiyebileceğiniz ve başka herhangi bir şeye elinizi sürerseniz kesinlikle kilo veremeyeceklerinizi falan söylerler.

Bunlar yalandır ve sadece dikkat çekmek için yapılmaktadır. Kendinizi zorlamayın. İstediğiniz her şeyi yiyin ama sağlıklı olmalarına özen gösterin. Vücudunuza diktatörlük yapmanıza gerek yok. Bir diyet uygulamanıza da gerek yok aslında. Az yiyin sık yiyin ama size kilo aldıracak şeylerden olabildiğince uzak durun. Sporuuzu yapın. Ne kadar kendinizi tutarsanız o kadar iyidir.

Hadi şimdi spora!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz