DİYETTE HANGİ EKMEKLERİ YEMELİYİM

0
347

Diyete başlayıpta ben ekmeksiz yapamam diyenler buraya gelsin. Şimdi sizlere üç tane sağlıklı ve zayıflamanız da yardımcı olacak ekmeklerden bahsedeceğim. Deneyip hangisi damak tadınıza daha uygunsa seçmenizde fayda var. Tabi ki şunu asla göz ardı etmeyelim: hepsi ölçülü yendiği takdirde fayda sağlayacaktır. Her şeyin fazlası zarar!

 

 

BAĞIRSAK DOSTU: TAM BUĞDAY EKMEĞİ

İşlenmemiş tahıllar beyaz ekmeğe kıyasla daha sağlıklı olduğundan uzmanlar tarafından çok fazla önerilir. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum gerçekten zayıflatan bir ekmek.

Faydaları: İşlenmemiş tahıllardan yapıldığı için lif bakımdan çok zengindir. Sindirim sorunları yaşayanlar için muhakkak önerilir. Uzun süre tok tutar ve vitamin bakımından çok zengindir. Ayrıca bazı kanser türlerine karşı koruyucu olduğuna dair araştırmalar söz konusu.

 

DİYETLERİN BAŞ TACI: KEPEK EKMEĞİ

Kepek ekmeğinde sadece nişasta ve kepek bulunur.

Faydaları: Tok tutar ve kabızlığı önler. Vitamin ve protein bakımından zengindir.

 

SANIRIM SAĞLIKTAN ÖLECEĞİZ: ÇAVDAR EKMEĞİ

Tam buğday ekmeğinin tadını sevmeyenler için, çavdar ekmeği daha yumuşak bir tada sahiptir. Tarihte en çok tüketilen tahıllardan olan çavdar öğütülüyor ve un haline geliyor. İçindeki kepek ve ruşeyn korunduğu için besleyici ve inanılmaz faydalı.

Faydaları: Vitamin, antioksidan ve mineraller…. Neler neler… Kan şekerini dengeler, tokluk hissi verir, hazımsızlığı giderir ve ölçülü tüketildiği zaman gerçekten kilo vermede oldukça faydalı.

 

Öneri:

Sabah:2 dilim

Öğlen:1 dilim

Akşam: mümkünse tüketilmesin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz