Çıplak uyumanın faydaları

0
627
Çıplak uyumanın faydaları
Çıplak uyumanın faydaları

Uyku her gece yaptığımız en önemli şeylerden biridir. Emin olun ki uykularınız yetersiz ve düzensiz herhangi bir hastalığa yakalanmanız daha kolaydır çünkü vüdurunuz yeterince şarj olmamıştır ve hiçbir şey yapmasanız bile vücudunuzun düzenli uykuya ihtiyacı vardır.

Peki çıplak uyumanın size  psikoloji ve beden sağlığı açısında olarak ekstradan sağlayacağı faydaları biliyor musunuz?

Üşengeç ve cimriler için mükemmel çözüm.

Pijama almak için para harcamanıza ya da eskiyen kıyafetlerinizi pijama yapamnıza gerek kalmaz. Ayrıca yıkamak için çok daha az şeyiniz olur.  Çarşaflarınızı daha sık değiştirmeniz gerekebilir ama pijamalarınızı yıkama sıklığınzdan daha sık değil.

Sosyalleşmenize yardımcı olur.

Bazı insanlar işinden ayrılır, pijamalarına dönüşür ve bunu akşamın geri kalanında evde İşten eve deldiğinizde ve dışarı çıkmanız gerektiğinde ” pijamalarımı giydim şimdi kim üzerini değiştirecek de dışarı çıkacak” diye bahaneleriniz olamaz. Bu size daha az üşengeç bir bakış açısı verir. Böylece kendinizi eve kapatmak için kullandığınız sebeplerden birisi de yok olmuş olur.

Daha özgür ve mutlu hissedersiniz.

Yatakta çıplak uyuma hissini hayal edin. Tamamen havadar ve ferah. Yarım saatte bir araya kaçan boxerınızı ya da sütyeninizi düzeltmenize gerek yok. Ferah ferah yatıyorsunuz ve yüzünüzde tatlı bir gülümseme oluşuyor. Evet işte bu sizsiniz.

Ten hissi  sizi daha mutlu edecektir.

Eğer evli iseniz ya da sevgilinizle birlikte çıplak uyuyorsanız özellikle sarıldığınızda tenlerinizin birbirine değmesi sizi güvende hissettirecektir ve hayatınızdaki gereksiz insanlarla ilgili yaşadığınız sorunları önemsiz kılacaktır.

Daha da rahat uyumanıza yardımcı olacaktır.

Hissettiğiniz bu ferahlık ve rahatlık vücudunuzun rahatlamasına ve daha rahat nefes almasına yardımcı olacaktır. Bu şekilde kesintisiz bir uyku çekerek geceleri terleyerek ya da kaşınarak uyanmalarınız azalacaktır. Bu şekilde güne daha rahat bir vücut ile hazır olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz