Bir İlginç Yapı Baykuş Evler

0
642

Dünyada Az Bilinen Yerler Arasında Bulunan Baykuş Kulübeleri


Sıradışı şeyler yapmak ve kaliteli vakit geçirmenin yararları saymakla bitmiyor. Mesela vücutta D vitamini alımını arttıyor, beyin işlevlerinini arttıryor ve stresi azaltıyor. Sıradışı yerler keşfetmek ve kaliteli vakit geçirmek isteyen seyyahlar her daim kendilerine yeni rotalar çizelerler. Bu haberimiz tamda seyyahlara göre. Bir sonraki rotanıza eğer avrupa tarafına gidecekseniz Bordeaux’ta ki bu baykuş kulelerinide eklemeyi unutmayın.

Kampa çıkmak, sahile gitmek ya da sadece uzun bir yürüyüşe çıkmak, doğayla uyum içinde harika yollar. Fransa’nın Bordeaux bölgesinde bir grup sanatçı, insanlara doğa ile iç içe olabilecekleri ve harika zaman geçirecekleri bir barınak yarattı. Bu inanılmaz barınaklarda konaklayabilir ve doğa parkurunda gezintinizi yapabilirsiniz.

Baykuş evlerin yapımında bölgede yaşayan brakiyot denilen yerfıstığı baykuşlarından esinlenilmiştir. Bunlar, yuvasını yerde inşa eden nispeten küçük bir baykuş türüdür. Yapıları en uygun şekilde yapabilmek için kontrplaktan yararlanan sanatçılar ahşabın kolay şekillendirilebilmesinden dolayı baykuş vücudu biçimini kolayca inşa edebilmişler. Gelin sizi o muhteşem baykuş evlerinin yapılış hikayesini gösterelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz