Amerika’daki 8 Perili Otel

0
459

Hayalet, peri ve cin kavramları insanları tarihin en başından beri tedirgin etmiştir. Genelde eski metruk ya da terkedilmiş yerler için bu varlıkların kendilerine mesken tuttuğu büyüklerimiz tarafından bize öğütlenmiştir. Bu gibi konulara meraklıysanız birazdan dünya üzerinde hayaletleri ve perileri ile ün salmış otelleri sizler için listeledik.

Del Coronado otel, San diego, Kaliforniya

1892 yılında otele gelen Kate Morgan isimili bir misafirin 302 nolu odada kalması ile başlayan olaylar, şükran günü için otele gelmesi ve sonrasında Kate Morga’nın odasında intihar etmesi hikayesinden sonra otelde hala Kate Morgan’ın hayaletinin dolaştığı söylenmektedir. Otel yönetimi 302 numaralı odanın numarasını değiştirse de hayaletin hala otel içerisinde dolaştığı söylenmektedir.

Hollywood Roosevelt otel, Los Angeles, Kaliforniya

Hollywood’un sinema endüstrisinin kalbinde yer alan Hollywood Roosevelt otelinde birçok ünlü vardı. Otelin göz alıcı saatlerinde Oscar’lara bile ev sahipliği yaptı. Efsane, otelde 1200 numaralı odada düzenlenen Marilyn Monroe ruhunun hâlâ dolaşırken – ve bazen lobinin aynasında kendini gösterdiğini söylüyor.

Sagamore otel, Bolton Landing, New York

Newyork da bulunan bu otelde ise 1950’li yıllarda otelin golf sahasında kaybolan golf toplarını toplayıp golf dükkanlarına satıp kendine harçlık çıkaran küçük bir çocuğun hikayesidir. Bir gün bir golf arabası bir gün bu çocuğun üzerinden geçerek ölümüne sebep olmuş ve çocuğun hayaleti hala golf sahalarında gördüğünü söyleyen misafirler bulunmaktadır.

Driskill hotel, Austin, Teksas

ABD’nin iç savaşı sırasında Konfederasyon ordusunun bir subayı olan Albay Driskill’in ruhu, Austin, Teksas’taki lüks otel çevresinde dolaşırken albayın puro kokusunu hala daha alabilen misafirlerin olduğundan bahsedilmiştir. Ancak otelde tek hayalet bu da değil. 1877’de Texas’tan bir senatörün kızı, otel merdivenlerinde oynarken merdiven boşluğuna düşerek ölmüştür. Lobide ve orta katlarda bu küçük kız çocuğunun hayaleti hala da top ile oynarken sesinin duyabildiğini söyleyenler var.

Heathman otel, Portland, Oregon 

Heathman otel ziyaretçileri odalardan kaybolan nesneleri veya odaya kimse girmeden mucizevi bir şekilde hareket eden eşyaların olduğundan haberdarlardır. Hatta hayaletler o kadar ün salmışlardır ki 03 numaralı odada ise eşyalar artık yer değiştirmesi alışıldık bir durum olmuştur.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz