Amazon Bilet Satışına Başlıyor !

0
434

Dünyaca ünlü e-ticaret sitesi Amazon e-ticaret portalına yeni bir ürün katmaya ve yeni bir rekabet oluşturmaya çalışıyor. İlk olarak amerikada ki mekan sahipleri etkinliklerle görüşmelere başlayan amazon eğer uygun komisyon oranları ve uygun şartlar yakalayabilirse başlangıç olarak Amerika’da ki organizasyon ve konserlerin bilet satışlarını site üzerinden yapabilecek.

Ön görüşmelerin devam ettiği şu günlerde eğer Amazon bilet satış işini koparabilirse şu anda hali hazırda Amerika üzerinde bilet satışlarını gerçekleştiren Ticketmaster’ı zorlayacağa ve muazzam bir rekabet yaşanacağı düşünülüyor.

BTIG tarafından yapılan tahminlere göre Amazon’un piyasaya girmesi çok zor çünkü ABD merkezli Ticketmaster’ın 2016 bilet satış karı 1.6 Milyar Dolar. Fakat Amazon bu pazara girmeye kararlı ve hazır çünkü İngiltere’de 2 yıl boyunca West End Show bilet satışlarını gerçekleştirdi ve Amazon bu noktada Ticketmaster’ı geride bıraktı. İlerleyen günlerde Amazon’un bilet pazarına girmesine kesin gözüyle bakılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz